o mnie
choroba
apel
1procent
dokumenty
kontakt
company
galeria
company ksiega
company
company
company
company

 

Witamy wszystkich odwiedzających.

Na co dzień o tym nie myślimy i nie zastanawiamy się, ale wśród nas jest wiele osób, które los ciężko doświadczył i ich jedyną nadzieją może okazać się nasza pomoc i wsparcie. Ta strona powstała z myślą o Grzesiu, który od urodzenia cierpi na nieuleczalną i śmiertelną chorobę genetyczną - mukowiscydozę.

Na chwilę obecną nie ma lekarstwa, które całkowicie wyleczyłoby Grzesia, ale istnieją takie, które mogą spowolnić rozwój choroby i sprawić, aby mógł w miarę normalnie żyć. Niestety koszt leczenia dzieci chorych na mukowiscydozę jest ogromny, a leki, w większości, nie są refundowane. Lista leków jest bardzo długa, ale tylko one mogą sprawić, że być może Grześ doczeka dnia, w którym zostanie wynalezione lekarstwo, które całkowicie wyleczy jego i inne dzieciaki z muko.

Choroba Grzesia przebiega zarówno od strony układu oddechowego jak i pokarmowego. Od urodzenia przed każdym posiłkiem przyjmuje enzymy trzustkowe oraz cały szereg witamin i leków osłonowych. Do tego dochodzą codzienne inhalacje - na razie solą fizjologiczną, z czasem zapewne lekami mukolitycznymi.

Kolejnym ważnym elementem leczenia Grzesia jest rehabilitacja i niezbędny do niej sprzęt. Mowa o inhalatorach, nebulizatory, filtrach do antybiotyków itd. To wszystko jest bardzo kosztowne, a refundacja obejmuje jeden inhalator na pięć lat i jeden nebulizator na rok. Potrzeby są jednak znacznie większe. Równie istotna w leczeniu mukowiscydozy jest dieta, która musi być wysokoenergetyczna. Chorzy mają prawie dwukrotnie większe zapotrzebowanie na energię i składniki odżywcze. Jak widać potrzeby dziecka cierpiącego na mukowiscydozę są ogromne.

Żeby pomóc Grzesiowi zwracamy się do ludzi, którym los ciężko chorych dzieciaków nie jest obojętny.
Pomóżcie nam - podarujcie Grzesiowi więcej życia. Dla nas jest to najważniejsze!

Darowizny dla Grzesia prosimy przesyłać na:

Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą, Oddział Gdańsk
80-308 Gdańsk, ul. Polanki 119, tel. 58-554-30-96

Nr konta: 26 1160 2202 0000 0000 5464 4607

koniecznie z dopiskiem: GRZEGORZ JAŚKIEWICZSerdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom.
Rodzice Grzesia - Gosia i Adrian Jaśkiewiczowie.

 

 
companycompany
GŁÓWNA | CHOROBA | APEL | 1% PODATKU | GALERIA | DOKUMENTY | KSIĘGA GOŚCI | KONTAKT

© 2010 Adam Łomiński